Lajme

Kryetari Thaçi uroi 7 Marsin!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Me rastin e festës kombëtare, 137-vjetorit të mësonjëtores së parë shqipe kryetari Thaçi, përmes një postimi në profilin e tij në rrjetet sociale uroi festën madhështore.

“Gëzuar Dita e Mësuesit!

Duke i kujtuar e vlerësuar atdhetarët e Rilindjes Kombëtare, veteranët e arsimit shqip e duke Ju uruar shëndet të mirë, forcë dhe entuziazëm të gjithë mësimdhënësve të cilët japin përkushtimin e tyre në përgatitjen e brezave të ardhshëm të arsimit shqip,” ka shkruar kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, në rrjetin social X.

Link FB

Sekretariati për informim PDSH

 

Write A Comment

USAAlbania