Lajme

Menduh Thaçi uron besimtarët mysliman për Fitër Bajram

Pinterest LinkedIn Tumblr

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, kryetari i partisë z. Menduh Thaçi, përmes një postimi në rrjetet sociale uroi besimtarët mysliman.

“Festa e Fitër Bajramit karakterizohet me vlera të shumta solidariteti dhe respekti, andaj në emrin tim dhe në emër të Partisë Demokratike Shqiptare, Gëzuar festën gjithë besimtarëve mysliman!

Ju uroj agjërim të pranuar dhe me dëshirë që kjo festë të përcillet me shëndet, harmoni, e gëzime të shumta për Ju dhe familjet tuaja”, ka shkruar kryetari Thaçi në urimin e tij.

 

21.04.2023

Qendra për informim – PDSH

Write A Comment

USAAlbania