XXX porn Mobil Porn Teen Porn porn film Porn tube XnXX mature porn  Lajme
Web Faqja zyrtare e PDSH-se
Has shqiptar

Nga vendi

Menduh Thaçi realizoi takim me Ambasadorin Jan Petersen‏

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi sot në Shkup realizoi takim me shefin e misionit mbikëqyrës të OSBE-ODIHR, Ambasadorin Jan Petersen.

Temë e bisedës ishte procesi i organizimi të zgjedhjeve të lira dhe demokratike si dhe kriza politike në vend.

Në takim duke folur për marrëveshjen e 2 qershorit/15 korrikut dhe zbatimin e saj, Kryetari Thaçi shprehu shqetësimet për moszbatimin e detyrimeve që burojnë nga Marrëveshja me ç’rast theksoi se prioriteti i PDSH-së në tërë këtë proces është organizimi i zgjedhjeve të lira dhe demokratike, me të vetmin qëllim eliminimin e parregullsive të deritanishme siç janë vjedhja e votave dhe falsifikimi i rezultateve, andaj në këtë drejtim kërkoi edhe përkrahjen e faktorit ndërkombëtarë që të garantohen zgjedhje të lira, demokratike dhe të besueshme, kurdo qoftë që të mbahen ato.

Kryetari Thaçi gjithashtu potencoi se frikësimet, kërcënimet dhe shantazhet ndaj qytetarëve vazhdojnë të ngelin shqetësim kryesor për PDSH-në, sikurse edhe partizimi dhe politizimi i skajshëm i institucioneve. PDSH në asnjë mënyrë nuk mund të toleroje frikësimin e qytetarëve, aq më pak kur kjo bëhet për qëllime politike – theksoi Thaçi. 

Bashkëbiseduesit u ndanë të kënaqur nga takimi me premtim se ky bashkëpunim do të vazhdoj edhe më tej. 

 

Shërbimi për Informim - PDSH

Tetovë, 15.04.2016

 

Menduh Thaçi: Më e rëndësishme se data është plotësimi i kushteve për zgjedhje!‏

Menduh Thaçi realizoi takim me Kristian Danielson.

Sot në zyrën e Bashkimit Evropian në Shkup, Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi realizoi takim me Drejtorin e përgjithshëm të drejtorisë për zgjerim në Komisionin Evropian, Kristian Danielson.

Pas takimit Kryetari Thaçi në prononcimi e tij për media deklaroi:

“Në takim me mikun Kristian Danielson diskutuam shumë çështje. Të dy u pajtuam se Maqedonia në dalim prej vitit të kaluar kur ishte buzë humnerës ka një tërheqje prapa, u pajtuam që zgjedhje fer dhe demokratike janë ilaçi kryesorë për plagën e madhe që u hap vitin e kaluar. Të gjitha partitë politike dhe institucionet duhet të punojnë që të kemi përmbushje të kushteve deri më ditën e zgjedhjeve. Pas zgjedhjeve sigurisht që do të ketë vlerësim për zgjedhjet, për atë se si janë realizuar zgjedhjet, të gjithë duhet të mendojmë mirë për atë vlerësim, si e vetmja variant për të shkuar përpara.

Ne pyetjen gazetareske lidhur me 5 qershorin si date e mbajtjes së zgjedhjeve, Kryetari Thaçi deklaroi:

Nuk kisha folur për ndonjë datë konkrete, ju e dini se ajo datë nuk ka asgjë të përbashkët me ne, edhe në momentin kur votohej ligji në parlament ne ishim të përmbajtur. Unë qëndroj në atë se deri më ditën e zgjedhjeve pa marr parasysh se kur është ajo ditë, duhet të përmbushen të gjitha kushtet demokratike për të pasur zgjedhe korrekte, përndryshe mund që gjithçka të dështojë”

Shërbimi për Informim - PDSH

Tetovë, 05.04.2016

KOMUNIKATË

Kohëve të fundit në PDSH kane mbërritur me qindra ankesa nga qytetarë që kanë të bëjnë me kërcënime për shkarkime nga puna, raste korrupsioni, ndërprerje të energjisë elektrike si dhe ankesa për gjoba, taksa dhe tatime të mëdha të shqiptuara nga ana e institucioneve shtetërore, si dhe trajta tjera keqpërdorimit të institucioneve shtetërore me qëllim ushtrimin e presionit ndaj qytetarëve për qëllime politike.

Frikësimi, kërcënimet dhe shantazhet ndaj qytetarëve vazhdojnë të ngelin shqetësim njëjtë sikurse edhe partizimi dhe politizimi i skajshëm i institucioneve.

PDSH në asnjë mënyrë nuk mund të toleroje frikësimin e qytetarëve, aq më pak kur kjo bëhet për qëllime politike. Për këtë arsye, të gjithë strukturat e partisë do të jenë në dispozicion të qytetarëve, ku ata do të mund të bëjnë raportimin e rasteve në të cilat nga ana e individëve të veshur me pushtet, apo nga ana e institucioneve ju bëhet çfarëdolloj presioni, apo ju mohohet ndonjë e drejtë e garantuar.

Njëkohësisht, bëjmë thirrje deri tek të gjithë partitë politike dhe aktivistët e tyre, por edhe deri tek aktivistët tonë në teren, që të mos ushtrojnë asnjë lloj presioni, trembje apo frikësim ndaj qytetarëve, në mënyrë që ata, në mënyrë të lirë dhe demokratike, të vendosin nëse do të jenë aktiv ose jo në proceset dhe aktivitetet politike në periudhën kohore që vjen dhe të lihen të lirë të shprehin vullnetin e tyre politik dhe pa presion të vendosin se cilin opsion politik do të përkrahin.

 

Shërbimi për Informim - PDSH

Tetovë, 24.03.2016

Kryetari i PDSH-së realizoi takim pune me Ambasadorët e BE-së‏

Kryetari i PDSH-së realizoi takim pune me Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së

Sot në zyrën e Bashkimit Evropian në Shkup, Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi ishte i ftuar nga ambasadori Evropian, Aivo Orav në takim pune me të gjithë Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian të akredituar në Maqedoni.

Pas takimit Kryetari Thaçi në prononcimi e tij për media deklaroi:

“Një ngjarje shumë e keqe në këtë moment që po zhvilloja takimin me ambasadorët e shteteve të Unionit Evropian, sulmet terroriste në Bruksel ishin trishtuese dhe po gjej momentin që ngushëllimet të jenë të përcjell me një solidarizim ndaj popullit Belg dhe Bashkimit Evropian nga ana e shqiptarëve. Në takim u bisedua për çështjet aktuale, për aktualitetin, për atë që ditët po kalojnë dhe kushtet nuk po plotësohen për mbajtjen e zgjedhjeve më 5 Qershor. Pozicioni i Partisë Demokratike Shqiptare vazhdon të jetë i njëjtë, ne do të vazhdojmë të jemi krah-përkrah dhe në një partneritet të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe me Unionin Evropian. Unë nuk jam shumë optimist se deri më 7 Prill do të arrijmë që ti përmbushim kushtet për zgjedhjet ferr, korrekte dhe demokratike”.

Në pyetjen gazetareske lidhur me pastrimin e listave zgjedhore, Kryetari Thaçi u përgjigj:

“Më vjen keq, të jem i sinqertë se e kam të qartë edhe un se çka është tu ndodhur atje brenda, a kjo nuk është se un nuk jam i informuar, jam i informuar, por është shkaktuar aq një tollovi e madhe që s’dihet se çka është tu ndodh dhe kjo flet për një mungesë të vullnetit politik, të forcave kryesore politike që përbëjnë qeverinë dhe të institucioneve të shtetit për ta pastruar si duhet listën. Vazhdoj ta përsëris se regjistrimi i plotë dhe i saktë i popullsisë do të mundësonte një listë zgjedhore të saktë dhe të plotë”.

Në pyetjen gazetareske për mundësin e shtyrjes së zgjedhjeve, Kryetari Thaçi u përgjigj:

“Nuk e di çështjet nuk lëvizin, ne fituam 5 javë me shtyrjen e zgjedhjeve kurse ka më duket 4 javë që grindemi, e kam fjalën për 4 forcat politike, që do të thotë që nuk kemi lëviz, kjo është një fakt”.

Në pyetjen gazetareske se a është KSHZ-ja organ legjitim dhe i besueshëm, Kryetari Thaçi u përgjigj:

“Do të shohim është herët për ta dhënë këtë vlerësim për shkak se ua presim këmbët para kohe, mirëpo ne kemi përfaqësuesit tonë aty, kemi edhe përfaqësues të ekspertëve, unë nuk mund të them as njërën, as tjetrën, është pak herët, atë që them se nuk e kam të qartë edhe unë se çka është tu ndodhë, domethënë nuk zhvillohet si duhet puna”.

Në pyetjen gazetareske lidhur me premtimet për amnisti fiskale dhe amnisti politike, Kryetari Thaçi u përgjigj:

Ne i kemi realizuar disa herë, amnistia e përgjithshme propozohet për shkak se tashmë është katërçipërisht e qartë se drejtësia në Maqedoni është e kapur, dhe këtu nuk ka kurrfarë diskutimi. Amnisti për vepra të rënda kriminale nuk do të ketë, por do të ketë kërkesë për rigjykim, ku bëjnë pjesë edhe “Mostra” edhe gjykime të ndryshme ku shqiptarët kanë përfunduar me dënime drakonike, me burg të përjetshëm. Ndërsa me amnistinë fiskale shumë shpejt do të thërrasim një konferencë për shtyp dhe me saktësi të plotë do t'ju informojmë cili është plani jonë dhe nuk është diçka e re, është bërë në shtete shumë të njohura.

Në pyetjen gazetareske se a nënkupton kjo edhe amnisti fiskale për qytetarët, Kryetari Thaçi u përgjigj:

Po-Po sigurisht, amnisti fiskale për qytetarët, borxhet që i kanë qytetarët ndaj shtetit dhe këtu duam të zbulojmë paradoksin e mos përputhjes së ligjeve me realitetin. Kam përmendur disa herë nëse një bujk shkon në treg që të shet rimorkio me shalqi krejt ajo rimorkio kushton 50 euro, kurse dënimi i policisë mund të jetë 500 euro.

Në pyetjen gazetareske se kur do të bëhet amnistia, Kryetari Thaçi u përgjigj:

Sigurisht nëse vijmë në atë situatë që të jemi në qeverisje jam plotësisht i sigurt se këtë do ta arrijmë, për shkak se ne jemi të ekipuar shumë me argumente faktike dhe statistikore.

 

Shërbimi për Informim - PDSH

Tetovë, 22.03.2016

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image