XXX porn Mobil Porn Teen Porn porn film Porn tube XnXX mature porn  Flash lajme
Web Faqja zyrtare e PDSH-se
Has shqiptar

Rajoni

PDSH promovoi kandidatët për zgjedhje lokale të vitit 2013 në Manastir, Resnjë dhe Ohër

 

 

 

Read more...

“Pranvera arabe” pa ndikim në njohjen e Kosovës

Rreth gjysma e shteteve anëtare të Organizatës se Bashkëpunimit Islamik ende nuk e kanë njohur Kosovën si shtet. Shkaku i kësaj, në gjashtë javët e para të 2013-s, zyrtarët kosovarë kanë zhvilluar shumë takime me përfaqësues vendesh që përbëjnë këtë organizatë, por edhe Ligën Arabe, shkruan Koha Ditore.

Shtete që u janë përmbysur regjimet diktatoriale nëpërmjet “Pranverës arabe”, vetëm kanë krijuar mundësinë e kontakteve, por akoma ndonjëri prej tyre nuk ka deklaruar njohjen e pavarësisë. Diplomatë e njohës të rrethanave arabe kanë vlerësuar se kjo ndodh për faktin se ato vazhdojnë të ruajnë marrëdhëniet ekonomike dhe politike të hershme me bllokun socialist, veçanërisht me Federatën Ruse.

Egjipti, një nga vendet më me ndikim në Lindjen e Mesme, ende nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës. “Pranvera arabe” ka prekur edhe këtë shtet afrikan, duke përmbysur regjimin e Hosni Mubarakut që mbante lidhje të forta me Rusinë, por lidershipi i ri nuk e ka dhënë ende verdiktin për njohjen, ndonëse ka krijuar mundësinë e kontakteve me përfaqësuesit shtetërorë kosovarë.

Këtë javë, kryeministri Hashim Thaçi ka qëndruar për dy ditë radhazi në Kajro, kryeqytet i Egjiptit, si pjesëmarrës në Samitin e dymbëdhjetë të Konferencës Islamike. Ka shkuar me ftesë të presidentit të Egjiptit, Mohamed Morsi. Ka pasur një takim me të dhe, duke u bazuar në një komunikatë shtypi të Qeverisë, “presidenti Morsi premtoi se Republika Arabe e Egjiptit do ta njohë Republikën e Kosovës shumë shpejt”.

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image